1393/8/12 دوشنبه
اخبار - دستگاه ها

معاون استاندار فارس: عدالت ورزی و دسترس بودن دو مزیت مهم خدمات الکترونیکی

معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار فارس با تاکید بر مشارکت نخبگان استان در این زمینه یادآور شد که تامین و تخصیص اعتبارات مکفی توسط دستگاههای اجرایی جهت اجرای برنامه های مرتبط نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
دولت دانا- تجربه موفق واگذاری خدمات پستی و مخابراتی به دفاتر ارتباطی بخش خصوصی و الگو سازی برای فعالیت های مشابه در بخش های مختلف  چون تامین اجتماعی و پلیس +۱۰موجب شده است تا ایجاد نظام الکترونیکی تبدیل به مطالبات شهروندان شود.

این امر موجب شده است که دولت و مجلس شورای اسلامی ایجاد دفاتر خدمات الکترونیکی را مبنا قرار داده به گونه ای که امروزه بیش از ۱۶ هزار دفتر فعال در شهرها و روستاهای کشور راه انداری شود.

تجمیع خدمات عمومی و دولتی، تمرکز زدایی و افزایش بازدهی در سرعت و کیفیت خدمات کشور،  عدالت ورزی، کاهش فساد اقتصادی واداری، سهل المسیر شدن دالان های بروکراتیک و استفادۀ عمومی و انعطاف پذیری سازمانی و رضایت بخشی بدنه اجتماع در ساحت دولت تکنوکرات و الکترونیک همه و همه از جمله مزایای ایجاد نظام الکترونیکی و دولت الکترونیکی است.

در این راستا احد جمالی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار فارس با تاکید بر مشارکت نخبگان استان در این زمینه یادآور شد که تامین و تخصیص اعتبارات مکفی توسط دستگاههای اجرایی جهت اجرای برنامه های مرتبط نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ادامه سخنان مهندس جمالی در گفتگویی با خبرنگار ما آمده است:

دولت دانا- برای مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر در برنامه های توسعه ای این استان چه اقداماتی صورت گرفته است؟

برای مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر در برنامه های توسعه استان تلاش‌هایی شده است که این افراد مشارکت حداکثر داشته باشند به گونه‌ای که کارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری استان با مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر  برگزار می‌شود؛ چراکه نخبگان و استعدادهای برتر به عنوان محورهای برنامه توسعه استان در 3 حوزه پژوهشی، عضویت موثر در اتاق فکر دستگاه های اجرایی استان و آموزش مدیران و کارکنان هستند.

دولت دانا- به نظر شما ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان چه تاثیراتی در کیفیت خدمات خواهد داشت؟

زمانی به معنای واقعی دولت الکترونیکی در کشورقابل پیاده سازی خواهد بود که بتوان تمام فعالیت های حکومت و تعاملات آن با جامعه را در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان قرار داد و آن را تبیین کرد. برای تحقق دولت الکترونیکی در بستر جامعه لازمم است تا این پدیده  در فرهنگ جامعه نهادینه شود.

اساساً استقرار دولت الکترونیکی و استفاده از کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث کاهش بروکراسی و تشریفات دست و پاگیر اداری گردیده و اطلاع رسانی و عرضه خدمات به ذی نفعان را نیز سرعت می بخشید .

به این ترتیب امکان دسترسی به سرویس های الکترونیکی سازمانهای دولتی در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته فراهم خواهد شد. وجود این گستره زمانی دسترسی به اطلاعات ، ضمن ارتقای روابط بین دولت و شهروندان و ایجاد اعتماد در مردم ، موجب شفافیت امور ،کاهش رشوه خواری و افزایش سطح مسئولیت پذیری در دولت ودر نهایت ارتقاء کیفیت خدمات به شهروندان  می‌شود.

دولت دانا- برای توسعه خدمات الکترونیک در استان فارس نیاز به چه زیر ساخت هایی است؟

به منظور توسعه دولت الکترونیکی و جهت دستیابی به اهداف برنامه جامع توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان نیاز به تقویت زیرساختهای ارتباطی امن، در دسترس، پایدار و پرسرعت  توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رفع موانع قانونی و حقوقی جهت استفاده مفید کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای ارزش افزوده است، داریم.

قدر مسلم تامین و تخصیص اعتبارات مکفی توسط دستگاههای اجرایی جهت اجرای برنامه های مرتبط نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 


عكس هاي مرتبط :
تبلیغ ها
همایش پدافند سایبری
مجمع مدیران فاوا
کتاب سال فاوا
آژانس خبری دولت الکترونیک
کنفرانس ها و تبلیغ ها
1393/8/20 سه‌شنبه
کلیه حقوق سایت متعلق به مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری است.