1393/8/12 دوشنبه
اخبار - دستگاه ها

استاندار قم:
استان قم جزء استان های پیشرو در صنعت فاوا است

توسعه صنعت فاوا و اقتصاد دانش بنیان از تاکیدات مقام معظم رهبری است که در اسناد بالا دستی از جمله سند چشم انداز 1404 و برنامه پنجم توسعه به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار قم در همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات، کارآفرینی و سرمایه گذاری با اشاره به ظرفیت های قم در فناوری اطلاعات گفت: استان قم جزء استان های پیشرو در صنعت فاوا است.
به گزارش دولت دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش در همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات، کارآفرینی و سرمایه گذاری که به همت نهاد ریاست جمهوری و با مشارکت وزارت کشور، استانداری قم و تعدادی از وزارتخانه ها و نهادهای بخش دولتی و خصوصی در سالن اجلاس سران برگزار شد طی سخنانی به تشریح اهمیت روزافزون صنعت فاوا در توسعه و پیشرفت کشورها پرداخت.
استاندار قم با اشاره به جایگاه فناوری اطلاعات در کشور گفت: توسعه صنعت فاوا و اقتصاد دانش بنیان از تاکیدات مقام معظم رهبری است که در اسناد بالا دستی از جمله سند چشم انداز 1404 و برنامه پنجم توسعه به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به رشد سریع تکنولوژی های حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و کاربرد روزافزون آن در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه اشتغالزایی و کارآفرینی گفت: فن آوری اطلاعات و ارتباطات از پتانسیل های زیادی برای توسعه در تمامی ابعاد گوناگون اجتماعی ، اقتصادی،فرهنگی و سیاسی برخوردار است.
حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش همچنین به جایگاه و ظرفیت های ویژه قم در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره و تصریح کرد: استان قم بواسطه قطب تولید و انتشار محتوای دیجیتالی و زیرساخت های ارتباطی بسیار مناسب، نزدیکی به پایتخت و همچنین وجود شهرکهای تخصصی فناوری اطلاعات ، چاپ و نشر ، منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و مجاورت با فرودگاه بین المللی و همچنین پایگاه مراجع عظام شیعی و حوزه های علمیه و موسسات بسیار زیاد پژوهشی یک استان پیشرو در صنعت فناوری اطلاعات شناخته می شود.
استاندار قم با بیان این که در استان قم این بخش به دلیل مزیت های فراوان آن، در سال های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است افزود: تولید دهها ترابایت محتواهای دیجیتالی آماده تبدیل به محصولات نرم افزاری در حوزه دین و فرهنگ توسط موسسات دینی و حوزوی در قم، زمینه و فرصت مناسبی را برای توسعه صادرات این نوع محصولات فرهنگی فراهم کرده است.
وی با اشاره به این که صنعت فاوا به عنوان یک منبع مهم اشتغالزایی و کارآفرینی و موتور محرک توسعه باید در سطح ملی مورد توجه قرار گیرد، بر ضرورت تلاش و برنامه ریزی جدی در جهت رفع موانع و مشکلات پیش روی توسعه این صنعت تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش ایجاد انگیزه و مشوق های مناسب برای تولید کنندگان و منتشرکنندگان محتواهای الکترونیکی به ویژه در حوزه دین و فرهنگ را ضروری خواند و گفت: باید سهم ویژه ای از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای توسعه فناوری اطلاعات و فعال سازی شرکت های دانش بنیان و مجموعه های کوچک و بزرگ اختصاص یابد.
وی همچنین وجود شهرک های تخصصی از جمله شهرهای رسانه ای به اصطلاح مدیا سیتی در دنیا و نقش آن ها در تجمیع و یکپارچه سازی صنایع و تولیدات و مدیریت جامع در حوزه رسانه را مورد توجه قرار داد و گفت: مقدمات راه اندازی این پروژه به عنوان یکی از پروژه های مهم و پراهمیت در استان قم در حال شکل گیری است.
استاندار قم با بیان این که برگزاری چنین همایش هایی کمک شایانی را به رشد روزافزون این صنعت و معرفی قابلیت ها و ظرفیت های آن خواهد داشت، بر ضرورت استمرار این گونه نشست ها تاکید و از زحمات و تلاش های دست اندرکاران این همایش از جمله نهاد ریاست جمهوری، وزارت کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بخش های دولتی و غیر دولتی دخیل در این زمینه تقدیر کرد.

 


عكس هاي مرتبط :
تبلیغ ها
همایش پدافند سایبری
مجمع مدیران فاوا
کتاب سال فاوا
آژانس خبری دولت الکترونیک
کنفرانس ها و تبلیغ ها
1393/8/20 سه‌شنبه
کلیه حقوق سایت متعلق به مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری است.