اخبار - دولت دانا

دولت الکترونیک در کشور با جدیت محقق می شود.

اطلاعات زمانی که بومی سازی شود تبدیل به ثروت خواهد شد و شهرداری ها به عنوان ساختارهای یکپارچه نقش مهمی در این رابطه دارند.
دولت دانا- معاون وزیر ورئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور گفت: با تاکید جدی دولت و توسعه خدمات دولت الکترونیک زمینه کاهش هزینه های مردم و سالم ساز ی فضای اداری را به سرعت فراهم می کنیم.

به گزارش دولت دانا، نصرالله جهانگردی ظهر پنجشنبه در اولین جلسه کارگروه الکترونیک که در استانداری قزوین تشکیل شد اظهارداشت:
دولت اصرار جدی دارد تا خدمات رسانی به مردم از طریق الکترونیک انجام شود تا بستر توسعه کشور با سرعتی بیشتری شکل گیرد.

جهانگردی افزود: آئین نامه و ضوابط ابلاغی ابهاماتی دارد که باید اصلاح شود و در این راستا تجربه قبلی ما این است که اقدامات در استان ها با محوریت استانداران و زیرمجموعه هایشان عملی شود تا به جامعه هدف نزدیک شویم.

وی یادآورشد: اطلاعات زمانی که بومی سازی شود تبدیل به ثروت خواهد شد و شهرداری ها به عنوان ساختارهای یکپارچه نقش مهمی در این رابطه دارند و انتظار داریم در ارائه خدمات الکترونیکی در استان ها شاهد خلاقیت هایی باشیم که برای رسیدن به هدف استفاده از تجارب کشور های موفق هم توصیه می شود.

قزوین

معاون وزیر فناوری  و ارتباطات تصریح کرد: در حال حاضر نهضت مجوز زدایی را عملی کرده ایم زیرا مصوبه اول دولت در شورای عالی اداری اضافه کردن همین بند در حوزه خدمات الکترونیک بوده است.

این مسئول بر ضرورت آموزش و فرهنگ سازی عمومی در این خصوص تاکید کرد و گفت: در خصوص اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق رسانه ملی و رسانه های جمعی اقداماتی انجام شده است و از مدیران استانی نیز انتظار داریم این موضوع را پیگیری کنند.

وی افزود: در برخی سرویس ها مانند سلامت و حوزه امنیت از لحاظ انتظامی اقداماتی صورت گرفته و در برون سپاری خدمات دولتی به شرکت های خصوصی هم اصرار داریم تا شاهد کاهش بروکراسی در ادارات باشیم و امسال این کار ادامه خواهد یافت.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور در ادامه تصریح کرد: یکپارچه سازی زیرسیستم های شرکت مانند کد پستی، G-NAF در حال انجام است
و در ضوابط بودجه با هماهنگی سازمان مدیریت جابجایی صورت خواهد گرفت.


عكس هاي مرتبط :
تبلیغ ها
همایش پدافند سایبری
مجمع مدیران فاوا
کتاب سال فاوا
آژانس خبری دولت الکترونیک
کنفرانس ها و تبلیغ ها
کلیه حقوق سایت متعلق به مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری است.