هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی
نظام اداری الکترونیکی
نظام اداری الکترونیکی
هوشمند‌سازی ایران با خرد جمعی دبیر هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی گفت: هوشمندسازی شهرها موضوعی است که تنها با خرد جمعی و هماهنگی کامل بین دستگاه ها محقق خواهد شد.
 مصطفی بهمن‌آبادی - دبیر هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی - در مراسم افتتاحیه درباره سرعت حرکت به سمت نظام اداری الکترونیک گفت: حرکت ما مطابق با استاندارد‌های جهانی نیست به‌طوری که از هشت سال گذشته روند رو به رشدی را تجربه نکردیم و رتبه‌ی ما از 102 به 105 رسیده یعنی با دو پله سقوط همراه بوده است. در حالی که در همین مدت هشت‌ ساله برخی کشورهای منطقه رشد‌های 20 تا 30 پله‌ای را پشت سر گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: ما در حالی در حال بحث درباره‌ی نظام اداری الکترونیک هستیم که در بسیاری از کشورهای جهان دیگر چنین مقوله‌ای وجود ندارد و در حال گذر از آن به سمت شهرها و دولت‌های هوشمند است.

او در ادامه افزود: امسال آخرین سال برگزاری کنفرانس نظام اداری الکترونیکی خواهد بود که از سال آینده این کنفرانس تحت عنوان «نظام اداری هوشمند» برگزار می‌شود.

بهمن‌آبادی گفت: ما در حال بررسی و مطالعه بر روی کشورهای توسعه یافته در این حوزه‌ایم به‌طوری که تاکنون بیش از سه جلد کتاب در خصوص برنامه‌ها و اقداماتی که کشورهای شاخص این حوزه برای رسیدن به دولت هوشمند و نظام الکترونیک انجام داده‌اند تدوین و منتشر شده است و امیدواریم این عدد را به 9 کتاب برسانیم.

دبیر هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی در ادامه سخنان خود گفت: ما اکنون برنامه‌ای را در دست اجرا داریم با عنوان «هوشمند‌سازی ایران با خرد جمعی» که برهمین اساس سه برنامه را تدوین کرده‌ایم؛ برنامه‌ی اول برگزاری مجمع مدیران فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) کشور است که یکماه پیش با برگزاری نشستی با مدیران طرح مساله کردیم و مورد بررسی قرار گرفت.

او ادامه داد: اساسنامه مجمع مدیران فاوای کشور نیز در حال تدوین است و هر مدیری که دو سال در دستگاه‌های اجرایی، تقنینی، قضایی، نیروهای مسلح، شهرداری‌ها و اساتید دانشگاه‌ها فعال باشد می‌تواند وارد مجمع شده و از حق رای و کاندیداتوری بهره‌مند شوند.

وی افزود: برنامه دوم ما راه‌اندازی تالار گفت‌وگو بوده است؛ در سایت ما تالارهای گفت‌وگویی ایجاد کردیم که تمام بخشنامه‌های مربوط به IT در آن مورد بحث، پژوهش و داده کاوی قرار می‌گیرد و برنامه سوم که در پاییز اجرایی می‌شود راه‌اندازی مشاوران فاوای ریاست جمهوری است به‌طوری که تمام دانشجویان دانشگاه‌های کشور از طریق این مجموعه مشاوران به سمت هوشمندسازی و پروژه‌های مربوط به آن هدایت می‌شوند.

تبلیغ ها
همایش پدافند سایبری
مجمع مدیران فاوا
کتاب سال فاوا
آژانس خبری دولت الکترونیک
کنفرانس ها و تبلیغ ها
کلیه حقوق سایت متعلق به مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری است.